Pirmasis plaučių ligų kongresas, Vilnius, 2012

2012 m. balandžio 27 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, įvyko Lietuvos pulmonologų draugijos ir Vilniaus universiteto organizuota konferencija „Pirmasis plaučių ligų kongresas“. Renginyje dalyvavo 352 įvairių specialybių gydytojai. Mokslinę konferencijos dalį sudarė 10 pranešimų. Tai buvo pranešimai gripo, plaučių uždegimo, ūminių kvėpavimo takų infekcijų, plaučių vėžio, imunodeficitų, plautinės hipertenzijos diagnostikos ir gydymo klausimais.

Pirmą kartą Lietuvoje pristatyta Intensyviosios pulmonologijos Lietuvoje perspektyvos ir dabartinės galimybės. Plačiai apžvelgtos ir diskutuotos intervencinės pulmonologijos ir minimaliai invazyviosios krūtinės chirurgijos sąsajos. Rėmėjų remiamuose pranešimuose išgirdome naujienas apie lėtinės obstrukcinės plaučių ligos gydymo galimybes Lietuvoje.

Kongreso metu pristatytas naujas Lietuvos pulmonologų draugijos leidinys „Pulmonologijos naujienos“. Šis kasmetinis leidinys skirtas gydytojui praktikui, norinčiam pagilinti pulmonologijos žinias.

Dėkojame kongreso rėmėjams:
Generaliniam rėmėjui - AstraZeneca Lietuva
Pagrindiniams rėmėjams - Boehringer Ingelheim, GlaxoSmithKline Lietuva, Novartis
Rėmėjams - Norameda, AGA, Nycomed, Eli Lilly Lietuva.

LPD pirmininkas
Doc. Rolandas Zablockis